Psychoterapia indywidualna w Ośrodku Empatia w Łodzi

Na tej stronie znajdziesz szczegółowe informacje na temat psychoterapii indywidualnej w Łodzi, prowadzonej w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Empatia. Dobry psycholog wykona szczegółową diagnozę, która jest podstawą do dalszego postępowania psychoterapeutycznego.

Psycholog Łódź Psychoterapia

Nie wiesz jak poradzić sobie lękiem? Zastanawiasz się jak wyleczyć depresję? Nie wiesz jak pokonać fobie? Psychoterapia indywidualna jest formą leczenia zaburzeń i trudności o podłożu psychologicznym. W zależności od nurtu w jakim pracuje psychoterapeuta, przyjmuje różną formę w zakresie oddziaływań terapeutycznych. Do najpopularnieszych podejść należą takie nurty jak psychoterapia poznawczo—behawioralna, psychoterapia integracyjna, psychoterapia psychodynamiczna, psychoterapia systemowa, psychoterapia Gestalt oraz psychoterapia schematów.

Niezależna od nurtu jest regularność spotkań, podczas których dochodzi do zmian i osiągania wyznaczonych celów terapeutycznych. Spotkania odbywają się najcześciej raz w tygodniu, w wyznaczonym dla pacjenta terminie.

W zależności od potrzeb terapia może mieć formę krótkoterminową lub długoterminową.

Nasi terapeuci w Łodzi pracują w sposób dostosowany do potrzeb pacjenta. Tym samym dostosowują swoje metody pracy w taki sposób, żeby pomóc najszybciej i najskuteczniej jak to jest możliwe.

Psychoterapia indywidualna jest swoistą podróżą służącą osiągnięciu przez pacjenta zmiany w jego życiu i pomocy w przezwyciężeniu przeżywanych trudności. Dzięki budującej się pomiędzy pacjentem a terapeutą relacji powstają odpowiednie warunki, dzięki którym pacjent jest w stanie ujawniać, omówić i zrozumieć swoje przeżycia związane z wydarzeniami z przeszłości i teraźniejszości.

Do najczęstszych problemów z jakimi pacjenci decydują zgłosić się na psychoterapię jest depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia odżywiania, zaburzenia afektywne, zaburzenia psychosomatyczne, zespół stresu pourazowego, problemy emocjonalne, trudności interpersonalne, sytuacje kryzysowe, poczucie osamotnienia, niska samoocena, potrzeba poznania i zrozumienia siebie.

Proces psychoterapii rozpoczyna zazwyczaj kilka spotkań konsultacyjnych, a niekiedy konsultacja psychiatryczna i/lub wykonanie odpowiednich testów psychologicznych. Ma to na celu, jak najprecyzyjniejszą diagnozę pacjenta, niezbędną do zbudowania adekwatnego planu leczenia.